12 kwietnia klasy 1c i 1d były na wycieczce w Rzeszowie. W teatrze „Maska” obejrzały spektakl teatralny pt. „Solartaxi. Samochód na słońce.”

Opowiadał on o pewnym nauczycielu, który marzył, aby skonstruować samochód napędzany energią słoneczną. Mimo wielu przeszkód udało mu się, bo wiedział, że niepowodzenia to tylko kolejne stopnie na drodze do osiągnięcia celu.

Następnie odbyła się lekcja teatralna, w czasie której dzieci zobaczyły różnego rodzaju lalki teatralne. Miały możliwość animowania tych lalek oraz dowiedziały się w jaki sposób powstały.

Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzenie Podziemnej Trasy Turystycznej biegnącej pod rzeszowskim rynkiem. Na koniec zaś spacer po rynku, przy starej studni oraz pomniku Tadeusza Kościuszki.