4 maja nauczyciele B. Paterak i J. Szady zorganizowali dla klas II „a” i II „b” oraz III „a” i III „b”i ich wychowawców wycieczkę autokarową po Mielcu. Była to niezwykła wycieczka, dzieci oglądały Mielec przez okna, podążając autobusem wzdłuż granic miasta.

Drogę urozmaicały piękne i ciekawe widoki za oknem, a także wspaniałe wiadomości, którymi jak z rękawa sypał p. Józef Witek. Prawie każda mijana ulica i miejscowość miała jakąś swoją historię. Oczywiście były to wiadomości, które zaciekawiły naszych uczniów. Szybko minęła wycieczka, ale w sercach i rozumie pozostało wspomnienie i świadomość, że nasze miasto jest bardzo ciekawe, a z roku na rok jest coraz ładniejsze. Dziękujemy p. Józefowi za mądrą, zajmującą i pouczającą lekcję o historii naszego miasta.