4 maja 2016 r. odbyło się w świetlicy „Jedyneczka” spotkanie z wybitnym człowiekiem p. Józefem Witkiem. Uczniowie z Samorządu Uczniowskiego przygotowali pod opieką p. Joanny Szady krótki program artystyczny.

Uczennice recytowały wiersze p. Józefa Witka z książki „Historia Mielca dla dzieci”.   Następnie głos zabrał pan J. Witek, ciekawie i zajmująco opowiadał dzieciom o historii naszego miasta. Jesteśmy dumni, że p. Józef był kiedyś uczniem naszej szkoły. W spotkaniu uczestniczył Pan Dyrektor. Podziękował on naszemu gościowi za wizytę. Pan Józef wybrał również laureata konkursu plastycznego „Mielec- moje miasto”. Wygrała praca Aurelii Dudek z kl. III „a”. Nagrodą była książeczka z dedykacją od autora p. Józefa Witka. Spotkanie zorganizowały p. Joanna Szady i p. Beata Paterak.