9 maja w Domu Kultury Śnieżka odbyły się eliminacje regionalne XXVI Ogólnopolskiego Małego Konkursu Recytatorskiego. Wzięli w nich udział także recytatorzy z naszej szkoły.

Jury, w którego skład wchodzili zawodowi aktorzy z Teatru im. W. Siemaszkowej w Rzeszowie po wysłuchaniu 20 prezentacji w kategorii klas 0-III oraz 28 z klas IV-VI przyznało 4 nominacje do finału ogólnopolskiego oraz wyróżnienia. Wśród nagrodzonych znaleźli się też nasi uczniowie. Agnieszka Pająk z IV c jako jedyna w starszej kategorii wywalczyła nominację do finału, a wyróżnienia zdobyli: Kamila Kopacz z IV b, Bartłomiej Dudzik z IV c oraz Amelia Gancarz z II c. Starsi uczniowie to podopieczni Elżbiety Witek, a Amelkę przygotowała Lucyna Bałdos.

Ponadto 13 maja w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mielcu odbył się Miejski konkurs recytatorski utworów Ignacego Krasickiego. Uczennica Kazimiery Stalec – Angelina Gancarz zdobyła w nim wyróżnienie.