4 maja przypada Dzień Strażaka. Z tej okazji uczniowie klasy I c pod opieka wychowawczyni Renaty Hammer udali się na wycieczkę do PSP w Mielcu.

Swoją wizytę rozpoczęli od oglądania filmu o pracy Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej nr 1 Państwowej Straży Pożarnej w Mielcu. Następnie zapoznali się z pomieszczeniami, pojazdami oraz sprzętem służącym strażakom w codziennej służbie. Dzieci zobaczyły jak wygląda udzielenia pierwszej pomocy poszkodowanemu i przygotowanie go do transportu do szpitala. Każde dziecko miało możliwość wypróbować jak działa wąż strażacki symulując gaszenie pożaru, a przy okazji uczniowie zobaczyli, jak powstaje tęcza w rozpryskujących się kropelkach wody. Strażacy zaprezentowali dzieciom jak ćwiczą na co dzień, aby utrzymywać kondycję i być sprawnym. Duże wrażenie zrobiła na dzieciach prezentacja samochodu z bardzo długą drabiną, która sięgała aż „pod samo niebo’. Wizyta w PSP sprawiła, że wielu uczniów chce zostać w przyszłości strażakami. Wszyscy zapamiętali, że w razie niebezpiecznego zdarzenia, a w szczególności pożaru, należy dzwonić pod numer 998.

Serdecznie dziękujemy Panu Komendantowi za wyrażenie zgody na zwiedzanie PSP oraz pracownikom – strażakom, którzy zawsze z wielkim zaangażowaniem i serdecznością dzielą się wiedzą i umiejętnościami z najmłodszymi. Dzieci wiedzą, że ich trudna i odpowiedzialna służba jest po to, abyśmy czuli się bezpiecznie.