We wtorek 24.05..2016 w świetlicy szkolnej został zorganizowany konkurs świetlicowy dla klas trzecich i zerówki. Wiadomo, że kulturę osobistą, dobre wychowanie, szacunek do drugiego człowieka, te zasady dzieci wynoszą z domu.

To dzięki nieustannemu trudowi rodziców nasi uczniowie stają się coraz lepszymi ludźmi. Nauczyciele tylko wspierają rodziców w procesie wychowania. Uczniowie podczas prezentacji „Kultura, czyli grzeczność na co dzień” przypomnieli sobie wszystkie zasady. Następnie podczas konkursu mieli możliwość wykazać się znajomością wiedzy i zwykłych zasad grzecznościowych. Dla nauczycieli przeprowadzających zabawę były ważne nie tylko dobre odpowiedzi, ale także sposób odnoszenia się do kolegów z drużyny i innych grup. Dzieci dzielnie walczyły z własnymi słabościami , cieszyły się z punktów swoich i kolegów. Dzieci miło spędziły czas przed lekcjami przypominając sobie, że warto być grzecznym i kulturalnym zawsze i wszędzie. Konkurs przygotowali nauczyciele: B. Paterak, S. Ryguła i M. Borowiec. Dla wszystkich uczniów były przygotowane drobne nagrody. Pierwsze miejsce zajęły: Oliwia Diabelec, Julia Sanecka i Martyna Stawowy Rajpold. Jeszcze raz gratulujemy tegorocznym zwyciężczyniom i ich rodzicom.